Nie powinno się dopuszczać do wjeżdżania pojazdów na górne powierzchnie pryzmy. Powierzchnia pryzm przez okres składowania powinna być chroniona przed zachwaszczeniem.
Tereny składowania ziemi urodzajnej powinny być wyznaczane w miejscach niezbyt odległych od terenu robót, lecz nie objętych zmianami wysokości. Należy unikać usypywania pryzm w bliskim sąsiedztwie wykopów lub krawędzi skarp, co może grozić ich osunięciem.
Jeżeli na teranie prowadzonych robót ziemnych występują powierzchnie trawiaste o dobrej jakości darni, to w razie możliwości jej wykorzystania powinno się ją zdjąć. Trawa przed zdjęciem darni powinna być możliwie nisko skoszona. Darń najlepiej przenosić i układać w stanie świeżym bez okresowego składowania, które jest pracochłonne d naraża ją na wysuszenie lub gnacie. Darń można zdejmować a przechowywać zwiniętą lub w płatach kwadratowych o boku 30 lub 40 cm. Darń układa się płasko w pryzmy kilkunastoma warstwami trawą do trawy, Okres składowania jej nie może być zbyt długi i nie powinien przekraczać kilku do kilkunastu dni, zależnie od warunków atmosferycznych. Najbardziej niesprzyjające przechowywaniu są wysokie temperatury powietrza i duża wilgotność darni.